PREMIERA PANGOLIN BEYOND 5.5!Z radością ogłaszamy wydanie BEYOND i QuickShow 5.5, wprowadzające niezliczone ulepszenia dla laserów. Zespół programistów Pangolin skrupulatnie pracował przez ostatnie kilka miesięcy, aby ożywić te nowe, ekscytujące narzędzia i funkcje, jednocześnie ulepszając wcześniej wydane. Zbierz więc swoje lasery i odpal stację roboczą, aby poznać najnowsze funkcje i ulepszenia w BEYOND i QuickShow 5.5.

Pobierz nową pełną wersję tutaj: https://wiki.pangolin.com/doku.php?id=download_center#beyond

*Możesz pobrać pełną wersję i zainstalować wersję 5.5 oddzielnie od wersji 5.2 z wiki. Aktualizacja w aplikacji do wersji 5.5 będzie dostępna kilka tygodni po premierze.

CO NOWEGO W BEYOND/QUICKSHOW 5.5

Aplikacja mobilna MoboLaser

Mobolaser Mobile Laser App

MoboLaser to aplikacja mobilna przeznaczona zarówno dla urządzeń Apple, jak i Android (z obsługą telefonów i tabletów). MoboLaser działa jako rozszerzenie oprogramowania BEYOND i QuickShow, które zapewnia użytkownikom nowy sposób współpracy z ich laserami.

MoboLaser rewolucjonizuje sposób, w jaki użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z oprogramowaniem do pokazów laserowych (BEYOND/QuickShow). Zapewnia uproszczony, ale intuicyjny interfejs mobilny do sterowania funkcjami, takimi jak korekcja geometryczna (aka wyrównanie strefy), sterowanie na żywo, szybki tekst, siatka wskazówek i inne.

Interakcja z pokazami laserowymi w niespotykany dotąd sposób! MoboLaser wykracza poza bardziej tradycyjne narzędzia do sterowania laserem i wita nową erę mobilnego sterowania pokazami laserowymi.

Q-Shift

Q-shift in action in BEYOND

Przedstawiamy Q-Shift, nową funkcję w BEYOND i QuickShow, która rewolucjonizuje sposób obsługi efektów offsetowych w pokazach na żywo. Q-Shift to lekkie narzędzie, które daje możliwość efektywnego wdrażania efektów offsetowych przy użyciu dowolnego z parametrów “efektów na żywo”, tworząc efekty oscylacyjne z płynnym opóźnieniem między laserami.

Wyraźną zaletą Q-Shift jest jego natychmiastowe zastosowanie do wszystkich laserów w konfiguracji, bez wysiłku kontrolowane za pomocą przyjaznego dla użytkownika interfejsu w stylu “Pad”. Umieszczony w obszarze “Quick tabs” BEYOND, Q-Shift wyróżnia się wykorzystaniem parametrów “Live Control”, co skutkuje znacznie niższymi wymaganiami procesora i szybszym wykonaniem w porównaniu do efektów offsetowych opartych na cue lub efektach. Podnieś poziom swoich występów na żywo dzięki Q-Shift, upraszczając i usprawniając dynamiczne tworzenie efektów offsetu z niezrównaną wydajnością i szybkością.

Podgląd 3D

3D Preview in BEYOND

Poznaj nowy wymiar przygotowywania pokazów laserowych dzięki wprowadzeniu funkcji podglądu 3D w BEYOND. Teraz możesz wizualizować swoje lasery w środowisku 3D, oferując precyzyjną konstrukcję zestawu i uproszczone tworzenie podglądu. Okno to, dostępne pod “View > 3D Preview”, zapewnia podstawowe opcje tworzenia, otwierania, zapisywania i resetowania układów 3D.

Główny interfejs zawiera narzędzia do przełączania panelu ustawień i wiersza poleceń, umożliwiając dostosowanie preferencji obrotu kamery.W środowisku 3D, wyposażonym w ściany, podłogę i ekran siatkowy, skonfiguruj swój pokaz z graficznymi reprezentacjami każdego wyjścia i jego wiązek.
Dostosuj swoje doświadczenie przedprodukcyjne, precyzyjnie wybierając sprzęt, projektory demonstracyjne lub Emulaser, odzwierciedlając rzeczywistą konfigurację. Dzięki możliwości wyboru i modyfikacji wielu ekranów lub projektorów jednocześnie, 3D Preview umożliwia użytkownikom tworzenie pokazów z niezrównaną precyzją i wydajnością.

NOWE TYPY CUE

Node Image

Node Image in BEYOND

Node Image to typ cue oparty na koncepcji “kodowania za pomocą bloków”. Zakorzeniony w idei konstruowania kodu wizualnego poprzez wybór i połączenie wstępnie skonfigurowanych bloków lub modułów znanych jako węzły, Node Image wprowadza unikalny sposób tworzenia skomplikowanych reprezentacji wizualnych. W BEYOND węzeł jest wizualną reprezentacją obiektów, wyświetlaną jako prostokąty z pinami wejściowymi po lewej stronie i pinami wyjściowymi po prawej.Głównym celem Node Image jest umieszczanie i łączenie tych węzłów za pomocą “przewodów”, co pozwala na elastyczne dodawanie obiektów do istniejących elementów i tworzenie wizualnych połączeń między właściwościami obiektów. Node Image wyróżnia się jako potężne narzędzie dla tych, którzy szukają większej kreatywnej elastyczności w konstruowaniu wizualnych wyświetlaczy.

Obraz cząsteczkowy

Particle Image in BEYOND

Poznaj Particle Image Editor, funkcję, która dodaje dynamiczny strumień cząstek do BEYOND, oferując wszechstronność w prezentacjach wizualnych. Idealna do tworzenia efektów takich jak fontanna wodna w różnych kierunkach, organiczne iskry fajerwerków lub ruchome gwiaździste niebo, funkcja ta pozwala cząsteczkom ewoluować z każdym początkiem cue i podczas odtwarzania osi czasu.

Po wyeksportowaniu do FB4, pokaz oparty na cząsteczkach staje się spójną animowaną klatką.Warto zauważyć, że silnik cząsteczek działa w czasie rzeczywistym, wykorzystując hybrydowy system obliczania czasu oparty na zegarze komputera i czasie przychodzącym z odtwarzacza. Edytor obrazu cząsteczkowego zapewnia szereg ustawień i zakładkę efektów, umożliwiając użytkownikom zastosowanie dodatkowych efektów w celu uzyskania niestandardowych i wciągających wrażeń wizualnych.

FIFO Image

Fifo Image in BEYOND

FIFO Image to rejestrator sygnałów, który stanowi drugą iterację tego rodzaju (ex. Shape Editor). Podczas gdy początkowy rejestrator sygnału znajduje się w Shape Editor, FIFO Image jest dedykowanym rozwiązaniem z ulepszonymi funkcjami.

U jego podstaw leży FIFO, bufor wykorzystujący zasadę “pierwsze weszło, pierwsze wyszło” do rejestrowania pozycji kursora myszy.

W edytorze FIFO użytkownicy mogą wykorzystać kursor myszy do przechwytywania jego ruchów, z dodatkową możliwością łączenia pozycji kursora z wejściami BEYOND lub kontrolowania ich za pomocą funkcji Node Image. To potężne narzędzie otwiera możliwości precyzyjnego i wszechstronnego nagrywania sygnałów w BEYOND.

AKTUALIZACJE FUNKCJONALNOŚCI

Import/eksport znaczników osi czasu

Timeline Marker Import in BEYOND

Timeline Marker umożliwia użytkownikom płynne importowanie i eksportowanie znaczników osi czasu.

Funkcjonalność ta obsługuje format CSV, pierwotnie zaprojektowany przez oprogramowanie Reaper, i oczekuje się, że będzie kompatybilny z różnymi aplikacjami wykorzystującymi podobne formatowanie CSV, takimi jak Cuepoints.

Funkcjonalność ta zwiększa elastyczność BEYOND, oferując użytkownikom usprawniony proces zarządzania znacznikami osi czasu i promując interoperacyjność z wieloma aplikacjami.

Aby zaimportować znaczniki osi czasu, użytkownicy mogą otworzyć edytor osi czasu, przejść do Plik ” Importuj znaczniki i wyświetlić kartę Surowe dane, aby uzyskać szczegółowe spojrzenie na plik oddzielony przecinkami z nazwami kolumn. Korekty, w tym kompensację dużych przesunięć czasowych, można wprowadzić za pomocą funkcji “Zastosuj przesunięcie do znaczników”. Po sprawdzeniu i potwierdzeniu zaimportowanych wartości użytkownicy mogą kliknąć przycisk OK, aby wygenerować znaczniki osi czasu, dynamicznie dostosowując obszar wyświetlania.

Aby wyeksportować znaczniki osi czasu, użytkownicy mogą otworzyć edytor osi czasu, wybrać Plik ” Eksportuj znaczniki i wybrać miejsce docelowe dla pliku CSV. Wyeksportowany plik jest zgodny z tym samym formatem CSV, który został pierwotnie zaprojektowany przez oprogramowanie Reaper, zapewniając bezproblemową kompatybilność z systemami zewnętrznymi.

Ableton Link

Ableton Link

BEYOND oferuje teraz kompleksową obsługę protokołu Link firmy Ableton, zaprojektowanego do synchronizacji rytmu muzycznego, tempa i fazy w wielu aplikacjach działających w sieciach lokalnych.

Link działa zarówno jako serwer, jak i klient, zapewniając płynną komunikację między urządzeniami obsługującymi Link w tej samej sieci. Po włączeniu przycisku Link w BEYOND, oprogramowanie bez wysiłku śledzi rytm przychodzący z innych urządzeń, a wszelkie zmiany w rytmie są odbierane i aktualizowane. Niezależnie od tego, czy BEYOND inicjuje zmianę rytmu, czy reaguje na zmiany z innych urządzeń obsługujących Link, integracja ta zapewnia zsynchronizowane i harmonijne działanie wielu aplikacji działających na jednym lub kilku urządzeniach.

Turbo Streaming (UDP)

Wraz z BEYOND 5.5 wprowadzamy zaawansowany model komunikacji dostosowany do znacznej liczby kontrolerów FB4 w celu poprawy wydajności i szybkości reakcji. Aby aktywować tę funkcję, wystarczy kliknąć przycisk Turbo znajdujący się na dolnym pasku.

UDP Turbo streaming

Przycisk Turbo działa w dwóch stanach aktywności: wyłączony i włączony, z których każdy odpowiada odpowiednio modelom komunikacji Classic i Turbo.

Model Classic odpowiada wyłącznie na komunikację TCP/IP. Podczas gdy protokół TCP zapewnia niezawodne dostarczanie danych poprzez oczekiwanie na potwierdzenie, może on wprowadzać opóźnienia z powodu dużej segmentacji i wielu wewnętrznych komunikatów do potwierdzenia.

W trybie Turbo można płynnie zintegrować mocne strony komunikacji TCP i UDP. W przeciwieństwie do TCP, UDP jest mniej zależny od powiadomień o dostarczeniu. Protokół trybu Turbo optymalnie łączy niezawodność TCP z wydajnością UDP, oferując zwiększoną wydajność dla sterowników FB4.

PangoBeats

Pangobeats in BEYOND

PangoBeats to samodzielna aplikacja oferująca wykrywanie BPM w czasie rzeczywistym, płynnie integrująca się z BEYOND i QuickShow w celu zsynchronizowanych występów audiowizualnych. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi, PangoBeats oferuje DJ-om, muzykom i wykonawcom na żywo potężne narzędzie do ulepszania ich występów. Kluczowe funkcje obejmują wykrywanie BPM w czasie rzeczywistym, wizualizator FFT i wyświetlanie surowego kształtu fali audio.

KONTROLA DMX I ULEPSZENIA INTERFEJSU

Linia poleceń QuickDMX

QuickDMX

Ulepszyliśmy QuickDMX, umożliwiając teraz ustawianie wielu kanałów lub gradientów między nimi za pomocą wiersza poleceń w celu szybkiego i wydajnego manipulowania wieloma kanałami jednocześnie.

Dostęp do narzędzia QuickDMX można uzyskać, klikając zakładkę u dołu ekranu (po włączeniu wyjścia DMX w ustawieniach).

Twórz sekwencje bez wysiłku, dodając kroki, dostosowując suwaki i ustawiając czas trwania kroku. Kontroluj prędkość sekwencji za pomocą funkcji Step duration i przycisków Beats/Time. Łatwe ręczne przeglądanie i wyprowadzanie kroków. Zapisywanie sekwencji w cue poprzez przeciąganie i upuszczanie. Zmieniaj nazwy kanałów, kolory i typy sterowania. Możliwość wyboru widoku suwaka, arkusza kalkulacyjnego lub kształtu fali.

Ekran blokady

Lock Screen

BEYOND posiada teraz opcję blokady ekranu dla zwiększenia bezpieczeństwa. Ustaw hasło w oknie konfiguracji i uzyskaj dostęp do ekranu blokady z menu głównego, uniemożliwiając interakcję z BEYOND do momentu wprowadzenia poprawnego hasła. Zapewnia to bezpieczny sposób na pozostawienie uruchomionego systemu przy zachowaniu kontroli.

Uaktualnienia do obsługi grup

BEYOND umożliwia teraz użytkownikom zmianę bieżącej grupy wyjściowej w czasie rzeczywistym, zapewniając większą elastyczność i kontrolę nad grupami wyjściowymi podczas operacji na żywo. Pozwala to na definiowanie w locie żądanej grupy stref podczas wybierania zawartości, eliminując potrzebę wstępnego ustawiania na cue lub korzystania z cue docelowego.

DODATKOWA DOKUMENTACJA

Sieć dla pokazów laserowych, BEYOND i rozrywki

Dostępna jest już niezwykle ważna dokumentacja dotycząca sieci i systemów PC. Ten przewodnik zawiera przegląd sieci w kontekście pokazów laserowych i przemysłu rozrywkowego oraz sposób dostrajania systemu w celu skutecznego radzenia sobie ze specyficznymi potrzebami naszych protokołów i technologii rozrywkowej.

Klawisze skrótu menu głównego

BEYOND umożliwia przypisanie skrótów klawiaturowych do różnych funkcji menu. Aby otworzyć edytor skrótów klawiszowych, przejdź do Ustawienia > Skróty klawiszowe menu..

Tryb TV

Tryb TV w BEYOND to wyspecjalizowane ustawienie dla strumieniowania i obliczeń FB4, które rozwiązuje problem migotania w projekcji laserowej, umożliwiając użytkownikom ustawienie stałej liczby klatek na sekundę. Aby zaimplementować tryb TV, należy ustawić żądany FPS w zakładce Master. Zacznij od niskiej wartości i stopniowo ją zwiększaj, biorąc pod uwagę całkowitą liczbę punktów w treści. Tryb ten efektywnie zarządza obciążeniem sieci i procesora, zapewniając elastyczność i optymalną wydajność lasera.

INNE ISTOTNE ZMIANY I POPRAWKI BŁĘDÓW

Oprócz licznych nowych funkcji, wprowadziliśmy kilka mniejszych zmian mających na celu poprawę ogólnej funkcjonalności i wyeliminowanie błędów.

  • BEYOND zawiera teraz w pełni funkcjonalny edytor kształtów zaawansowanych (abstrakcyjnych).
  • Aktualizacje interfejsu użytkownika dla kreatora efektów kolorystycznych i obrazu parametrycznego.
  • Nowe oprogramowanie FB4 obsługuje nowy tryb Turbo. Funkcjonalność pozostała bez zmian.

Jak zawsze, pojawiło się wiele poprawek błędów, drobnych zmian i poprawy jakości. Jeśli chcesz zobaczyć pełną listę zmian, zapoznaj się z wewnętrznym dziennikiem zmian w oprogramowaniu.