AKTUALIZACJA RESOLUME 7.18Resolume 7.18 wprowadza Deck Menu, które powinno pomóc w zarządzaniu dużymi kompozycjami i konfiguracjami buskingowymi. Rozszerzono funkcjonalność monitorów OSC i MIDI, dodano sortowanie i zapisywanie w panelu kompozycji, a także odnowiono inne panele. Pionowe wyrównanie tekstu jest teraz dostępne w animatorze tekstu, bloku tekstu i renderowaniu tekstu.

Ale to nie wszystko! Co powiesz na nowy efekt Vibrance dla Areny, Avenue i Wire? Są też nowe kształty w Wire, a także renderowanie instancji i efekty TextureChannel. API otrzymało mnóstwo nowych funkcji “put”, “post”, “get” i innych!

Deck Menu
Kiedy pracujesz z wieloma klipami w swojej kompozycji, możesz zorganizować je w decki, aby zachować dobry podgląd i upewnić się, że nie wszystkie klipy są ładowane do pamięci. Ale gdy miałeś tak wiele decków, że nie mieściło się to już w interfejsie, przewijanie od pierwszego do ostatniego decka nie było zbyt wygodne i powolne. Teraz, gdy decki nie mieszczą się już w interfejsie, pojawia się menu decków, które wyskakuje i zawsze można szybko otworzyć dowolny deck bez przewijania. W menu tym można nawet zmienić kolejność decków, aby zachować porządek.

7180-decksmenu-1.png

 

Monitor wyjść MIDI i OSC
Monitor MIDI i OSC w preferencjach pokazuje teraz nie tylko przychodzące, ale także wychodzące MIDI i OSC! Jest to bardzo przydatne do debugowania i ustalania, dlaczego kontroler może nie działać zgodnie z oczekiwaniami. Pokazuje również, które skróty MIDI są wyzwalane lub który patch Wire generuje dane MIDI lub OSC. Ten ulepszony monitor można znaleźć w Preferencjach -> MIDI LUB OSC -> Przycisk Monitor w prawym górnym rogu.

 

7180-monitor-1.png

 

Nowe możliwości REST-API
Interfejs REST-API jest teraz bardziej wydajny, ponieważ może teraz uzyskiwać dostęp do grup, kolumn i przesuwać efekty. Wszystkie nowe punkty dostępu można znaleźć w dokumentacji REST-API. Preferencje -> Serwer WWW.

Ulepszony panel kompozycji
Poświęcono trochę uwagi staremu, dobremu panelowi listy kompozycji. Może on teraz sortować kompozycje alfabetycznie lub według daty. Zapamiętuje stan fold/unfold decków i za pomocą SHIFT + kliknięcie można złożyć/rozłożyć wszystkie kompozycje za jednym razem.

Odświeżone panele grup, warstw i klipów
Nagłówki paneli Grup, Warstw i Klipów zostały odświeżone i mogą teraz wyświetlać przypisany do nich kolor, aby łatwiej było je od siebie odróżnić.

 

7180-layer-header-1.png

 

Jeszcze bardziej ulepszone renderowanie tekstu
W poprzednich wersjach pojawiło się wiele ulepszeń renderowania tekstu, ale to jeszcze nie koniec. Nadal istniały pewne czcionki bitmapowe, które mogły powodować problemy, ale teraz zostały one rozwiązane. Tekst można teraz wyrównać w pionie do góry, środka i dołu.

Vibrance Saturation Effect
Efekt Vibrance pozwala zwiększać i zmniejszać ilość “wibracji” w obrazie. Efekt ten wzmacnia mniej nasycone kolory przy jednoczesnym zachowaniu nasyconych kolorów. W przeciwieństwie do efektu nasycenia, efekt wibracji będzie mniej destrukcyjny dla odcieni skóry i dlatego jest często używany w produkcji telewizyjnej i fotograficznej.

Ulepszenia renderowania tekstu i renderowania kształtów Wire
Node Text Render i Shape Render mają teraz opcje wyprowadzania instancji jako 1 pojedynczej tekstury lub renderowania do wielu tekstur.

Więcej kształtów Wire
W Wire pojawiły się 4 nowe kształty: Równoległobok, Księżyc, Serce i Vesica. Vesica Piscis jest często używana w sztuce chrześcijańskiej jako symbol ryby lub Ichthys, który jest akronimem utworzonym z greckich słów oznaczających Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, naszego Zbawiciela.

Zmniejszone zużycie pamięci
Znacznie zmniejszono zużycie pamięci przez patche Wire działające w Arenie, dzięki czemu mogą one działać szybciej lub można teraz używać ich więcej bez obciążania laptopa.

Efekty kanałów Texture2D
Dodano opcję akceptowania typu kanału Texture2D do efektów UV-offset, Flip, Mirror, Mirror-Quad, InvertRGB i Tile. Oznacza to, że efekty te mogą być stosowane do poszczególnych kanałów tekstur. Uwolnij swojego wewnętrznego maniaka syntezatorów wideo dzięki tym nowym narzędziom.