AKTUALIZACJA RESOLUME 7.17W ostatnim czasie Resloume wydał najnowszą aktualizację swojego oprogramowania do wersji 7.17, a w niej:

Ulepszenia nagrywania
Nagrywanie ma teraz własny dedykowany panel, w którym można ustawić wiele nowych opcji i gdzie będą wyświetlane nagrane pliki. Oprócz ProRes i DXV można teraz także nagrywać w h264. Jest to akceleracja sprzętowa i tworzy małe pliki, dzięki czemu można teraz nagrywać tak długo, jak chcesz. Wcześniej można było nagrywać tylko kompozycję, ale teraz można opcjonalnie określić, którą warstwę, grupę lub nawet ekran z zaawansowanego wyjścia chcesz nagrać. Możesz określić długość nagrania w sekundach lub uderzeniach, co oznacza, że nie musisz już przycinać swoich nagrań, ale otrzymujesz idealnie zapętlone pliki. Nagrywanie może również zostać automatycznie zatrzymane po zakończeniu wszystkich odtwarzanych klipów. Nagrywanie można rozpocząć, gdy rozpocznie się następny takt lub gdy uruchomiony zostanie klip. Połączenie tego automatycznego uruchamiania i zatrzymywania z autopilotem warstw pozwala na podstawową edycję wideo w Arena & Avenue! Nagrane pliki nie są już domyślnie automatycznie dodawane do kompozycji, ale są dodawane do panelu nagrywania, gdzie można je dwukrotnie kliknąć, aby wyświetlić podgląd, otworzyć w Eksploratorze/Wyszukiwarce lub przeciągnąć do klipu w kompozycji.

Kopiowanie i wklejanie efektów
Teraz możesz kopiować i wklejać efekty nie tylko do klipów, ale także do warstw, grup i kompozycji. To ogromna oszczędność czasu! Opcje kopiowania i wklejania efektów znajdują się w menu klipu, warstwy, grupy i kompozycji.

Kopiowanie i wklejanie obrazów
W wersji 7.16 dodano funkcję kopiowania i wklejania obrazów do Wire, a teraz jest ona również dostępna w Arena i Avenue. Aby skopiować obraz, otwórz menu radaru u dołu monitora. Wklej obraz za pomocą menu klipu.

Zwiększona jasność Akai APC Mini MK2
Akai APC Mini MK2 szybko staje się nowym ulubionym kontrolerem dla Avenue i Areny, ale domyślnie przyciski nie są zbyt jasne. Zawsze trzeba było ustawić je w trybie perkusyjnym, aby uzyskać maksymalną jasność przycisków. Naprawiono to w wersji 7.17, przyciski zawsze mają maksymalną jasność, nie trzeba ustawiać innego trybu, wystarczy podłączyć i grać.

Wire
Wire otrzymał kilka nowych NODE: Distance Node i Replace NaN Node. Możesz teraz umieścić tekst w Text Render Node. Szybko utwórz komentarz skrót ⌘/CTRL + M. Jeśli masz zaznaczone node, utworzy to komentarz wokół node, jeśli nie masz zaznaczonych node, po prostu utworzy komentarz i możesz zacząć notować. Skrót Insert Pack (⌘/CTRL + P) może być użyty do szybkiego połączenia dwóch, trzech lub czterech nodów, które wyprowadzają typ Float w typ Float2, Float3 lub Float4. Dodano opcję wyboru nieużywanych nodów, dzięki czemu można szybko wyczyścić patch. Oczywiście nie zabrakło też innych drobnych usprawnień i poprawek błędów.

Pobieranie
Jak zawsze, pliki do pobrania są dostępne tutaj. Możesz też kliknąć na Sprawdź aktualizacje… w menu Arena/Avenue, co spowoduje samoczynną aktualizację.