O MediamPoczątki firmy Mediam sięgają wczesnych lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to Włodzimierz Duval – założyciel i obecny prezes firmy – rozpoczął produkcję sterowników oświetlenia 0-10V. Firma szybko stała się głównym dostawcą sterowników do najpopularniejszych obiektów rozrywkowych w Krakowie. Zaczęła również projektować i wyposażać największe kluby w Polsce.

Na bazie zdobytych doświadczeń w połowie lat dziewięćdziesiątych założona została firma Modus. Szybko nawiązała międzynarodowe kontakty handlowe i stała się dystrybutorem na rynek polski takich firm jak: STANTON, FAL, JEM, MA-LIGHTING, ACR i następnie SGM, VESTAX, ORTOFON, ANTARI, LPS.

W 1997 roku Modus po raz pierwszy zaprezentował swoje produkty na targach branżowych INTERMEDIA we Wrocławiu i uczestniczył we wszystkich ich kolejnych edycjach.

23 stycznia 2003 roku powstała firma Mediam spółka z o.o. jako kontynuacja firmy Modus w zakresie dystrybucji sprzętu na rynek polski. Firma Mediam do swojej oferty dołączyła dystrybucję kolejnych firmy: COEF, VERLINDE, ARKAOS, ENTTEC.

W następnych latach firma poszerzyła swoją ofertę o produkcję i realizacje pokazów laserowych, reżyserię i realizację pokazów multimedialnych, oświetlenia efektowego oraz projekty i wykonawstwo systemów PA, konferencyjnych i teatralnych. Mediam uruchomił także profesjonalny serwis urządzeń akustycznych, świetlnych i laserowych (między innymi Coef, Futurelight, Martin, Clay Paky, JBL, Vestax, Numark, Omnitronic, Pioneer, Denon, Kvant, Martin, Tarm, itp.).

W maju 2004 firma Mediam stała się pierwszym polskim członkiem ILDA (International Laser Display Association). ILDA to międzynarodowe stowarzyszenie zajmujące się wykorzystaniem laserów w sztuce, rozrywce i edukacji. ILDA przygotowuje publikacje, standardy technologiczne, określa etykę zawodową oraz reprezentuje branżę w sprawach dotyczących bezpieczeństwa użytkowania laserów.

Przedsiębiorstwo jest również wieloletnim członkiem IAAPA (International Association of Amusement Parks and Attractions). Stowarzyszenie to zostało założone w 1918 roku, jest największym międzynarodowym stowarzyszeniem przemysłu parków rozrywki, parków tematycznych i przemysłu atrakcji. Organizacja reprezentuje ponad 4000 producentów, dostawców i członków indywidualnych z ponad 93 krajów. IAAPA wspiera zrzeszonych członków w poprawie ich efektywności w działaniach marketingowych, w zakresie zachowania norm bezpieczeństwa oraz najwyższych możliwych standardów zawodowych w branży.

 

Nasze nagrody i wyróżnienia

W dorobku firmy są międzynarodowe nagrody przyznawane przez International Laser Display Association, pierwsza została przyznana w 2015 roku za pionierskie zastosowanie laserów do mapowania grafiki i kreowania interaktywnej przestrzeni.

Za opracowane wzmacniacze audio klasy High End firma otrzymała kilka prestiżowych, nagród międzynarodowych z których na szczególną uwagę zasługuje IF Design z 2017 roku. Jest to nagroda przyznawana od ponad 60 lat za najlepszy design na świecie. Jury konkursu to 58 uznanych i bardzo wymagających designerów z całego świata.

Wspieramy działalność kulturalną za którą z rąk prezydenta miasta Krakowa już trzykrotnie odebraliśmy wyróżnienie „Dźwigacz Kultury”

 

 

Nasze realizacje

Nasza ponad 20 letnia historia to zrealizowane projekty dla bardzo wielu firm, urzędów i instytucji – IBM, TVN, POLSAT, TVP, MTV, COMMARCH, PHILIP MORRIS, BROWARY TYSKIE, SOKOŁÓW SA, MERCEDES, SUZUKI, TOYOTA, SKODA, ENERGYLANDIA, SILVER CLUB, ARMAGEDON, ENERGY 2000, BRAVO, EPSILON, PIRAMIDA, SFINKS, BLUE STAR,  FASION, KLUB POD JASZURAMI,  Hotele  Gołębiewski, BANIA, AGH, UJ, AM, AR, WAT, TEATR STU, TEATR BAGATELA, TEATR K.T.O., TEATR GROTESKA, TEATR STARY, GRODA, ATM, QUATRO, TSE, Estrada Stołeczna, URZĄD MIASTA KRAKOWA, URZĄD MIASTA WARSZAWY, MUZEUM NARODOWE w Krakowie,

Naszą kultową atrakcją której jesteśmy częścią to Wielka Parada Smoków która corocznie gości w Krakowie. To już 20 lat, kilkanaście olbrzymich smoków nadmuchanych helem unosi się nad Wisłą w akompaniamencie muzyki, laserów i ognia. Spektakularne widowisko przyciąga na nadbrzeże Wisły w sąsiedztwie Wawelu olbrzymią gawiedź widzów żądną smoczych zmagań.

Święto muzyki techno – MAYDAY to kolejne miejsce gdzie od kilkunastu lat nasze lasery pojawiają się w kulminacyjnych punktach koncertu.

Nasze doświadczenie i wiedza zostały wykorzystane przy projektowaniu klubów – Energy 2000, stałych instalacjach audio i video mappingu w Energylandii, realizacjach w Kopalni Soli w Wieliczce, Centrum Nauki Kopernik, projektach dla Muzeum Teatru, wystawy Hydropolis i wielu innych.Galeria zdjęć